چطوری کمپین‎های موفق اینفلوئنسر مارکتینگ بسازیم؟

چطوری کمپین‎های موفق اینفلوئنسر مارکتینگ بسازیم؟

قبلا و در مقاله‌های ابتدایی سایت درباره اهمیت اینترنت و گسترش شبکه‌های اجتماعی گفتیم. با آگاهی از اینکه فضای مجازی و رسانه‌ها و اپلیکیشن‌های مرتبط با آن، امروزه نقش پر رنگی را در زندگی افراد جامعه ایفا می‌کنند، برای ادامه حیات برند و کسب و کارتان باید همراه این فضا شوید. یکی از موثرترین روش‌ها، اینفلوئنسر مارکتینگ است. اکنون چنکا می‌خواهد درباره اینکه چطوری کمپین‌های موفق اینفلوئنسر مارکتینگ بسازیم؟ با شما صحبت کند.

این را بدانید که یک کمپین تبلیغاتی چیزی نیست که یک دفعه به ذهن‌تان برسد. برای ایجاد کمپین‌های موفق، علاوه بر تمرکز روی ایده عالی، باید درباره هدفتان تحقیقات دقیقی انجام دهید تا با اطلاعاتی کامل و خوب، بتوانید کمپین خود را با جزئیات هر چه بیشتر به صورت عالی اجرا کنید.

رسیدن به هدف از طریق سلبریتی‌های آنلاین یک روش نسبتا کم هزینه در بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی است.

اینفلوئنسر مارکتینک از استاندارد PR روابط عمومی (Pablic Relations- پی ار در واقع روابط عمومی براساس یک روند استراتژی شده است که ارتباطات سودمندی را بین سازمان‌ها و مردم ایجاد می‌کند) و استراتژی بازاریابی تشکیل شده است.

طبق گفته mediapost، مردم بین ۱۸ تا ۳۴ سال، به اینفلوئنسرها و حرف‌ها و توصیه‌های آن‌ها توجه می‌کنند. همچنین طبق پژوهش‌هایی که McKinsey & Company انجام داده است، اکثر خریدهای آنلاین نتیجه کلمه‌هایی است که در بازاریابی دهان به دهان منتشر می‎شود و با این کلمه‎ها مشتریان به سمت خرید هدایت می‌شوند.

چنکا یک راهنمای سریع برای ساخت یک کمپین موفق اینفلوئنسر مارکتینگ آماده کرده که شما می‌توانید از آن برای رسیدن به هدف‌های‌تان استفاده کنید.

۱- اهداف خود را تعیین کنید

قبل از راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی، باید هدفتان از اجرای آن کمپین را مشخص کنید. آگاهی از برند، ایجاد اعتماد در بین مشتریان، بالا بردن میزان فروش محصول، جذب بیشتر مخاطبان‌تان و … مثال‌هایی است که می‌توانند جزء اهداف کمپین‌تان باشد. اگر هدف از کمپین‌تان را تعیین کنید، بودجه مورد نیاز، فرمت محتوا برای کمپین، مخاطبان هدف، رسانه‌های مرتبط و … نیز مشخص می‌شوند.

برای داشتن یک کمپین موفق شما باید به موراد زیر توجه کنید:

گروه مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید.

یک پلن مالی بسازید.

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIs) خود را ایجاد کنید.

KPI هایی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

میزان رسیدن به مخاطبان (تعداد افرادی که وب سایت شما را دیدن، از محصول شما خرید کردند، پست شما را دیدن و …)

نتیجه و اثر

میزان بازدید

میزان علاقه‌مندی‌ها

میزان کلیک‌ها

میزان افزایش حامیان

میزان فروش


۵ نکته برای موفقیت برنامه اینفلوئنسر مارکتینگ را حتما بخوانید.


۲- شبکه‌های اجتماعی را به طور استراتژیک انتخاب کنید

پلتفرم‌هایی که شما برای راه‌اندازی کمپین‌تان انتخاب می کنید به اهدافی که شما دارید، بستگی دارند. برای رسیدن به مخاطبان مختلف شبکه‌های اجتماعی متفاوتی وجود دارند. در نتیجه رسانه‌هایی را انتخاب کنید که مشتریانی که شما می‌خواهید در آن رسانه فعالیت داشته باشند.

هر کدام از شبکه‌های اجتماعی مجموعه‌ای از امکاناتی را ارائه می‎دهند که این امکانات روی اجرای کمپین شما تاثیر می‌گذارند. نتیجه‌ای که از ایجاد یک کمپین در فیسبوک می‌گیرید، مشابه توییتر، اینستاگرام و … نیست.

۳ – یک اینفلوئنسر معتبر برای اینکه سفیر شما باشد، انتخاب کنید

اینفلوئنسری که برای اجرای کمپین‌تان انتخاب می‌کنید درباره تصویر و هویت برند شما صحبت خواهد کرد و در واقع سفیر برند شما میان مخاطبان خواهد بود. از این رو، قبل از اینکه با هر کسی کار کنید، باید از خودتان بپرسید که آیا کسی که انتخاب می‌کنید بهترین شخص به عنوان نماینده شما هست یا نه؟ برای این کار شما باید جست و جوی دقیقی را انجام دهید.

برای پیدا کردن اینفلوئنسرهای مناسب با هدف شما، می‌توانید نکته های زیر را در نظر بگیرید.

به پروفایل‌های آن‌ها سر بزنید.

از اینکه اعتبار نامناسبی در اینترنت یا مطبوعات نداشته باشند، مطمئن شوید.

از اینکه آن‌ها درباره موضوعاتی که به ارزش محصولات یا خدمات شما آسیب می‌زنند، صحبت نمی‌کنند مطمئن شوید.

مطمئن شوید آن‌ها مودب هستند. پست‌هایی که می‌نویسند درباره چیزهایی است، که خودشان تحقیق کرده‌اند.

سعی کنید، انتخاب‎تان براساس تعداد دنبال‌کنندگان اینفلوئنفسرها نباشد. براساس اینفلوئنسرهایی که انتخاب می‌کنید، شما به جای هزینه کردن برای یک پست می‎توانید یک کمپین طولانی مدت با چندین اینفلوئنسر ایجاد کنید.

۴- محتوای پیا‎م‎های تبلیغاتی خود را مشخص کنید

محتوایی که اینفلوئنسرها می‎خواهند منتشر کنند باید در راستای اهداف و تصویرهای شما باشد، تا آن پیام‌ها برای مخاطبان هدف شما، واقعی و ارزشمند جلوه کند.

برای انتقال پیام‌تان، دنبال اینفلوئنسرهایی باشید، که مطالبی را درباره اهداف شما نوشته و منتشر کرده باشند. روی پیام‌هایی که مخاطبان‎تان از طریق اینفلوئنسرها دریافت می‎کنند نظارت داشته باشید.. محتوای پیام‌ها از اهمیت فراوانی برخورداراند، زیرا این پیام‌ها از طریق سفیرهای شما به مخاطبان هدف‌تان می‌رسند.

این چهار نکته را به خاطر بسپارید، زیرا چنکا که در زمینه تبلیغ در اینستاگرام فعالیت دارد و ارتباطی محکم و پایدار بین برندها و اینفلوئنسرها ایجاد کرده است، قرار است درباره نکات بیشتری صحبت کند. بهتر است درباره چالش‌هایی که ممکن است در اینفلوئنسر مارکتینگ داشته باشید بیشتر بدانید. برای همین چنکا نکاتی را درباره چالش‌های اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ توضیح داده است.چطوری کمپین‎های موفق اینفلوئنسر مارکتینگ بسازیم؟

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *